Rozwoj firmy a planowanie

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze etapy życia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest wtedy dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w dobrym kierunku a więcej w udany sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie mocno, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serduszka jest możliwe do zrozumienia teraz w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi toż bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle silne (całe 6 mm), że będzie wolno je zaobserwować w poszukiwaniach USG. Niestety, dalej będzie a za małe, by docenić jego prawidłowy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Bioveliss Tabs Zobacz naszą stronę www

Jeżeli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka stanowi w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serduszka, przy zastosowaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ostatni czynnik – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Stanowił wówczas wtedy znak dla toczącego się organizmu dziecka, że dalej nie godzina na wolne oddychanie, należy za to skupić się na prawdziwym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sum rozwinięte tylko w punkcie porodu. Z tego sezonu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w jakiejś chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.