Czasem odwiedzają nas nieproszeni goście, których obecność nie jest nam zupełnie na rękę, powodują oni sporo szkód, a pozbycie się ich to nie lada wyzwanie. Nie chodzi tutaj zupełnie o nielubianego sąsiada czy kogoś, kogo nie darzymy sympatią, a gryzonie, które nawiedzają często nasze domy, mieszkania, przestrzenie biurowe czy przemysłowe. Jak sobie z nimi poradzić, aby móc spokojnie wypocząć we własnym domu, czy pracować w firmie?

Deratyzacja – skuteczny sposób na gryzonie

W przypadku kiedy zmagamy się ze szczurami czy myszami, konieczna jest pomoc specjalistów i deratyzacja pomieszczeń, czy obiektów, w których pojawiły się szkodniki. Deratyzacja ma na celu zwalczanie gryzoni takich jak myszy i szczury, które powodować mogą duże zagrożenie nie tylko dla zdrowia człowieka, ale także zwierząt domowych czy hodowlanych.

Gryzonie stanowią spore niebezpieczeństwo, ponieważ niezwykle często są źródłem różnego rodzaju chorób zakaźnych. Co więcej, powodują także inne szkody, takie jak uszkodzenia różnego rodzaju urządzeń, instalacji elektrycznych, telekomunikacyjnych, sieci wodno-kanalizacyjnych czy maszyn, zwłaszcza tych znajdujących się w przestrzeniach produkcyjnych. Wyrządzają także szkody, zanieczyszczając lub niszcząc żywność oraz surowce. Gryzonie potrafią także powodować zniszczenia konstrukcji budowlanych, nadgryzając elementy konstrukcyjne budynków.

Rodzaje deratyzacji

W przypadku kiedy nasz dom, biuro czy inną przestrzeń nawiedziły szczury lub myszy, konieczna jest deratyzacja, którą przeprowadza się za pomocą chemicznych lub fizycznych środków, takich ja pułapki służące do odławiania gryzoni. Pułapki mechaniczne stosowane są zwykle we wnętrzach budynków, z kolei na zewnątrz lub w przypadku dużych obiektów używane się preparaty deratyzacyjne wabiące gryzonie, umieszczone w stacjach deratyzacyjnych.

Obowiązek deratyzacji

Działania mające na celu usunięcie niechcianych gości w głównej mierze są obowiązkowe i przeprowadza się między innymi w obiektach handlowych, lokalach gastronomicznych, magazynach żywności, zakładach związanych z wytwarzaniem czy przetwarzaniem żywności, obiektach użyteczności publicznej, pomieszczeniach gospodarczych, sieciach kanalizacyjnych czy obiektach mieszkalnych należących do spółdzielni mieszkaniowych i innych. Obowiązkowi deratyzacji nie podlegają jednak prywatne posesje. Miejsca, gdzie zastosowane są pułapki, zarówno mechaniczne, jak i chemiczne powinny zostać oznaczone, aby nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia lub życia człowieka.

Szczególnie w przypadku dużych, rozwijających się miast, takich jak Wrocław działanie to jest zwykle konieczne znacznie częściej, zatem jeśli chcesz wyeliminować szkodniki z Twojego otoczenia, wykorzystaj sprawdzone metody – deratyzacja Wrocław pozwoli Ci cieszyć się przestrzenią wolną od gryzoni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here