W dzisiejszych czasach ludzie coraz chętniej wybierają aktywną formę spędzania wolnego czasu i coraz chętniej wybierają się na urlopy i wypoczynek w góry. Polska ma do zaoferowania wiele bardzo pięknych miejsc, których wybór warto rozważyć. Jednym ze szczególnie polecanych urlopowych destynacji jest Międzygórze, położone w województwie dolnośląskim, u podnóża Masywu Śnieżnika w powiecie kłodzkim.

Zarys historii Międzygórza

Miejsce to nazywane jest Perłą Sudetów, bowiem w okolicach tej niewielkiej wsi możemy zobaczyć wiele pięknych miejsc, począwszy od Wodospadu Wilczki, przez Sanktuarium Marii Śnieżnej na Iglicznej, na szczycie Śnieżnika kończąc. Niedaleko znajduje się również warto zwiedzenia Twierdza na Srebrnej Górze oraz Jaskinia Niedźwiedzia. Międzygórze oferuje również wiele noclegów oraz restauracji, w których możemy się przespać oraz zjeść dobry i pożywny posiłek. Na noclegi Międzygórze w szczególności polecana jest Willa Słoneczna. Historia tego miejsca sięga aż do roku 1900, kiedy to powstał w tym miejscu hotel o nazwie Anna Hof, przekształcony w późniejszym czasie w Dom Turysty, Dom Wczasowy FWP, a w latach 90. ubiegłego wieku w funkcjonujący do dzisiaj pensjonat Willa Słoneczna. W obecnym czasie pensjonat ma do zaoferowania aż 22 pięknie wystrojone pokoje dwu-, trzy- bądź czteroosobowe. Klasyczny styl, jaki dominuje we wnętrzach budynku z pewnością dodaje mu wiele klimatu i poczucia wyjątkowości. W ofercie znajdują się zarówno pokoje w stylu standard, jak i premium, o podwyższonej jakości.

Restauracja i  nocleg w Międzygórzu

W budynku hotelu znajduje się również bardzo ceniona restauracja mogąca pomieścić aż 50 osób. Wyjątkowe dania kuchni polskiej i europejskiej z pewnością przypadną do gustu każdemu smakoszowi. Na mapie Międzygórze restauracje kuchnia serwowana w Willa Słoneczna stanowi mocny i ceniony punkt, który warto odwiedzić. W restauracji do dyspozycji gości jest również bar, a także taras widokowy. Znajdzie się tutaj również kącik dla dzieci, w którym mogą one zająć się zabawą.

Jeżeli więc wybieramy Międzygórze hotel Willa Słoneczna jest miejscem, które zdecydowanie warto polecić na krótki bądź dłuższy pobyt. Bliskość gór, jakość oferowanych noclegów oraz bardzo dobra kuchnia serwowana w będącej na miejscu restauracji z pewnością sprawiają, że jest to miejsce, które warto rozważyć zarówno na wyjazd tylko we dwoje, jak i z dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here