Zabawa jako najlepsza forma nauki sprawdza się nie od dziś. Chcąc wesprzeć prawidłowy rozwój naszego dziecka, powinniśmy stwarzać mu możliwie jak najwięcej okazji do poznawania świata poprzez beztroską zabawę. Oczywiście poziom trudności powinien być dostosowany do wieku młodego człowieka. Inna forma zabaw będzie atrakcyjna dla małego bobasa, a zdecydowanie inna dla dziecka w wieku przedszkolnym czy szkolnym. Wspólną platformą dla każdej grupy wiekowej, może być jednak odpowiednio urządzony przydomowy plac zabaw.

Edukacja i wyobraźnia

Psycholodzy dziecięcy twierdzą, że im więcej emocji zaangażujemy w zabawę, tym szybciej dzieci przyswoją wiedzę, którą im chcemy przekazać. Często obserwujemy jak mali użytkownicy placów zabaw z przejęciem właśnie tam realizują swoje pomysły, przyjmują role dorosłych, odtwarzają relacje społeczne i uczą się rozwiązywania konfliktów, wypracowywania kompromisów etc. Dzięki odrobinie wyobraźni podczas projektowania placu zabaw, możemy stworzyć im również możliwości nauki kolorów, liczb, czy nawet całego alfabetu. Młody umysł wręcz chłonie wiedzę, wystarczy ją tylko odpowiednio podać. Nie można przy tym oczywiście zapomnieć o bezpieczeństwie. Dlatego zabierając się za budowę placu zabaw już na etapie planowania powinniśmy wybrać odpowiednią posadzkę na nasz plac zabaw. Najlepiej wyłożyć ją specjalnie dedykowanymi gumowymi matami na plac zabaw, które nie tylko zamortyzują ewentualne upadki, ale też pozwolą nadać strefie ciekawej estetyki.

W zgodzie z naturą

Zarówno maty, jak i płyty gumowe na plac zabaw występują w szerokiej 24 kolorowej gamie z palety RAL, barwionej w masie, które możemy ze sobą łączyć, tworząc nietuzinkowe melanże, całkowicie odporne na ścieranie. Dla najbardziej wymagających klientów istnieje również opcja nadrukowania na powierzchni płyt, wcześniej opracowanej wielokolorowej grafiki, zgodnej z życzeniem klienta. Ponadto na rynku znajdziemy też kompletne zestawy płyt z cyframi, czy alfabetem. Świetnym uzupełnieniem bedą natomiast dwu i trójwymiarowe elementy sensoryczne, które z powodzeniem możemy wkomponować w nawierzchnię, również wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu.

Bezpiecznie podczas zabawy

Skupiając się na estetyce i elementach edukacyjnych, warto pamiętać też o kwestii bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy chodzi o plac zabaw dla dzieci. Płyty gumowe od Firmy ELS Poland charakteryzują się wysokim współczynnikiem bezpieczeństwa, dlatego cieszą się największą popularnością. Są przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne, wyjątkowo elastyczne i antypoślizgowe. Dodatkowo wodoprzepuszczalne i samogasnące, jednocześnie amortyzujące upadki z wysokości. Jednym słowem, stanowią gwarancję bezpieczeństwa podczas dziecięcej zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here