Kosmetyki stanowią bardzo ważną kategorię artykułów, na którą Polacy przeznaczają miesięcznie spore sumy. Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne, które są znacznie skuteczniejsze i jednocześnie bezpieczniejsze od tych zwykłych. Wiele osób utożsamia je jednak z wysoką ceną, jednak czy to czasem nie mit?

Co wpływa na cenę kosmetyków naturalnych?

Naturalne kosmetyki to niezwykle szeroka kategoria produktów, które posiadają jednak wspólną cechę, jaką jest wysoka zawartość substancji pochodzenia naturalnego, która często sięga 100%.

To, że posiadają one taki skład, nie sprawia jednak, że koniecznie muszą być one droższe od popularnych kosmetyków obecnych w drogeriach. Często są wręcz od nich tańsze, gdyż posiadają one prostszy skład. Liczy się też to, jakich surowców użyto i to, jakie jest ich pochodzenie

Często zdecydowanie droższe od zwykłych kosmetyków są kosmetyki organiczne. Podział na produkty organiczne i ekologiczne kosmetyki powoduje wśród konsumentów sporo zamieszania, podczas gdy w rzeczywistości sprawa wygląda prosto.

Ekologiczne kosmetyki, podobnie jak te organiczne, również mają pochodzenie naturalne, jednak mogą posiadać bardzo niewielkie ilości substancji syntetycznych, które w takim stężeniu nie posiadają już negatywnego wpływu na zdrowie.

Bardzo często kosmetyki takie są pochodzenia całkowicie naturalnego, jednak nie posiadają one stosownych certyfikatów, gdyż by nazwać produkt organicznym, trzeba przejść rygorystyczne procedury weryfikacji, które na dodatek nie są jednorazowe, a to podnosi znacznie cenę, dlatego wielu producentów woli sprzedawać doskonałej jakości ekologiczne kosmetyki, które niczym się nie różnią od tych organicznych, poświęcając aurę prestiżu na rzecz niższej ceny, a więc i większej sprzedaży.

Przykłady ciekawych tanich kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne nie muszą być drogie, co widoczne jest między innymi w przypadku produktów, jakimi są naturalne szampony do włosów o prostym składzie i jednocześnie wysokiej skuteczności.

W bardzo wielu sklepach można dostać świetnej jakości szampony bazujące przede wszystkim na szarym mydle i naturalnych ekstraktach z roślin i olejków eterycznych. Takie szampony są nie tylko skuteczniejsze od zwykłych produktów z drogerii, ale także potrafią być nawet od nich tańsze, pozwalając jednocześnie pozbyć się problemów nie tylko z włosami, ale i ze skórą głowy. Dodatkowo są one też hipoalergiczne.

Doskonałym przykładem niedrogich produktów naturalnych są też mydła, rozmaite kremy, a także maseczki i peelingi. Skład takich produktów często jest nieskomplikowany, nie trzeba ich pozyskiwać na drodze zaawansowanych procesów technologicznych i z tego powodu nie są one drogie.

Tańsze są też zazwyczaj te kosmetyki, które zawierają w składzie lokalne składniki naturalne, a nie te pochodzące z krajów egzotycznych. Jeżeli chce się więc zaopatrzyć na przykład w naturalne szampony do włosów bez rujnowania budżetu, wystarczy wybrać produkty zawierające ekstrakty ze skrzypu, pokrzywy czy rumianku, a nie takie, które zawierają ekstrakty z roślin i olejki eteryczne sprowadzane z innych kontynentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here