Coraz więcej studentów mieszkających na stałe w dużym mieście planuje nabycie mieszkania na własność. Nic dziwnego – jest to bowiem nie tylko bieżąca wygoda, lecz także duże zabezpieczenie na przyszłe lata. To również idealna lokata pieniędzy. Znalezienie najlepszej opcji nie jest jednak łatwym zadaniem. Gdzie szukać, aby nie tracić czasu i oszczędzić sobie kłopotu?

Mieszkania od dewelopera

Na zakup mieszkania z pierwszej ręki decydują się głównie młodzi ludzie, którzy tyle co rozpoczynają samodzielne życie. Jeśli chodzi o stolicy, wybór jest naprawdę duży. W różnych częściach miasta wciąż pojawiają się nowe osiedla o różnorodnym charakterze, dostosowane do wymagań różnych grup przyszłych odbiorców. Mieszkanie w stanie deweloperskim posiada pewne zalety, takie jak choćby surowa, nieurządzona powierzchnia, którą można według uznania zaprojektować. W takich miejscach można zaobserwować także dużo dodatkowych udogodnień, jak choćby parki, place zabaw, a także sklepy i różnego rodzaju placówki. Mankamentem może być jednak cena gdyż kwoty, jakie trzeba zapłacić za metr kwadratowy wymarzonego metrażu w polskiej stolicy są bardzo duże, zwłaszcza w przypadku mieszkań kupionych bezpośrednio u dewelopera. Istnieją jednak sposoby, które wspomogą znalezienie tańszego mieszkania Targówek? Pora zwrócić się ku innym rozwiązaniom!

Rynek wtórny

To dobra alternatywa dla nieruchomości z pierwszej ręki. Kupno własnego M lub domu po innym właścicielu może okazać się idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają tańszego lokum lub świetnej dzielnicy. Wiele używanych nieruchomości jest bowiem zlokalizowanych w centrum, gdzie nie ma już miejsca na powstawanie nowych budynków. Dodatkowo, mieszkanie kupione od poprzedniego właściciela ma najczęściej swój unikalny styl, który trudno zastąpić nowoczesnym budownictwem. Dobrym przykładem są na przykład zabytkowe, pełne charakteru stare kamieniczki, czy historyczne budynki. Wadą jest natomiast to, że tego typu mieszkanie lub dom, wymaga najczęściej kapitalnego remontu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty?

Obecnie w internecie znaleźć można wiele anonsów, które dotyczą sprzedaży mieszkań, domów i działek. Wielu ludzi kieruje swoje pierwsze kroki w stronę popularnych serwisów ogłoszeniowych, które aż pękają od zróżnicowanych ogłoszeń. Duża ilość anonsów nie zawsze jednak jest zaletą. Wśród takiej liczby ofert niełatwo bowiem odszukać najlepszą opcję dla siebie. Nieruchomości od dewelopera to bardziej bezpieczne rozwiązanie, ale ogranicza nas ono jedynie do ofert nowych domów. Z pomocą przychodzą na szczęście agencje nieruchomości. Nieważne, czy naszym marzeniem jest zakup przestronnego mieszkania, niewielkie kawalerki, jednorodzinnego domu, czy działki, dobra agencja może znacznie ułatwić proces znalezienia interesującego lokum w pożądanej cenie i lokalizacji. W Warszawie można znaleźć sporą ilość firm specjalizujących się w takiej branży, takich jak na przykład tradebest. Takie agencje gwarantują dojście do szerokiej bazy ogłoszeń, pośród których znajdują się zarówno domy jak również domy lub działki.

Jeśli chcemy zdecydować się na kupno własnego domu lub mieszkania, warto najpierw dobrze rozejrzeć się na rynku nieruchomości, by nie popełnić błędu i nie paść ofiarą oszustwa. Doświadczona agencja pomoże ograniczyć ryzyko niepowodzenia, a przy tym wesprze w znalezieniu odpowiedniego lokum, oszczędzając nasz czas i energię. Wybór usług pośrednika nieruchomości usprawni również finalizację transakcji zakupu mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here