Wiele osób szybko zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Kolosalny wpływ na taką sytuację ma nasze myślenie – chcemy zbyt dużo zyskać w krótkim czasie. Każdy cel należy się osiągać małymi krokami. Żeby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w dłuższym okresie czasu.

Pierwszy krok

Podstawowym krokiem jest zadbanie o odpowiedni sen. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od odpowiedniej ilości godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dzień dobry. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

Trzeci krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy pływanie, czy jazda na rowerze.

4 krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk jedzenia owoców zamiast cukierków i batoników. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego organizmu niż biały cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to oczywiście wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

Szósty krok

Jak najwięcej zielonego do każdego posiłku. Im więcej witamin i składników mineralnych tym lepiej dla nas. Poprawia się nasz układ odpornościowy. Różne dolegliwości dopadają nas o wiele rzadziej.

7 krok

Należy unikać smażonych potraw. Posiłki powinny być przyrządzone poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

Ósmy krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to skarb, pomaga przeżyć nawet najtrudniejsze momenty. Ma to duże znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słonecznego światła na zewnątrz.

Dziewiąty krok

Zawsze trzeba mieć przynajmniej odrobinę czasu dla bliskich i znajomych. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niedobry sposób postępowania.

Współpraca: blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj