Stare angielskie powiedzenie mówi że „mój dom moją warownią”. A jak przystało na każdą warownię, powinna ona być ogrodzona. Jednym z pierwszych kroków inwestora, a jednocześnie właściciela działki jest jej ogrodzenie. Ogrodzenie ma wymiar nie tylko fizyczny, ale również psychiczny i emocjonalny. Pozwala nam się poczuć bezpiecznym o to co będzie się działo z działką pod naszą nieobecność. Jak dowodzą naukowe badania, nawet najprostsze ogrodzenie ma bardzo dużą skuteczność w ochronie majątku przed kradzieżą i dewastacją.

Ogrodzenie z siatki leśnej

W poszukiwaniu najtańszej wersji ogrodzenia dla swojej działki warto spojrzeć na ogrodzenia z siatki leśnej. Są to tanie ogrodzenia powszechnie stosowane w lasach do zabezpieczania młodników przed dziko żyjącymi zwierzętami, które mogąc się posilać nowo sadzonymi drzewkami, doprowadziłyby do ich obumarcia. Aby stworzyć tanie, prowizoryczne i skuteczne ogrodzenie nie potrzeba wiele. Wystarczy tylko kilka rolek siatki leśnej, a do tego drewniane stemple, na przykład takie które stosowane są do budowy szalunku pod dekę w domach. Stemple drewniane wbija się w ziemię, a następnie przy pomocy gwoździ mocuje się do nich siatkę leśną. Ona sama może występować w wielu wariantach, różniących się grubością drutu i jego ułożeniem.

Ogrodzenie działki z siatki plecionej

Kolejnym wariantem stosunkowo taniego ogrodzenia działki jest ogrodzenie wykonane z tradycyjnej siatki plecionej. Może ona występować w wersji ocynkowanej lub powlekanej PVC. W tym drugim przypadku możemy zakupić siatki w kolorze grafitowym, zielonym lub brązowym. To naprawdę rozwiązanie godne polecenia gdyż ogranicza ilość naszej pracy do wykonania – nie musimy samodzielnie męczyć się z malowaniem siatki. Aby ogrodzenie z siatki było kompletne, warto dodatkowo zamówić dedykowane słupki, podmurówki oraz tzw. pecki. W zestawie znajdziemy również dedykowane obejmy, śruby, płaskowniki oraz samą siatkę. Takie rozwiązanie umożliwia nam stworzenie taniego i bardzo estetycznego ogrodzenia dla swojej działki.

Budowa ogrodzenia – samemu czy z firmą?

Przydomowe ogrodzenie można próbować wykonać samodzielnie lub zaangażować do tego firmę. To pierwsze rozwiązanie niewątpliwie będzie tańsze. Jeśli jednak nie posiadasz wolnego czasu i odpowiednich narzędzi, może warto rozważyć opcję powierzenia tego zadania profesjonalistom. Pieniądze na ten cel może zapewnić pożyczka bez BIK. Na jaki czas może zostać udzielona pożyczka bez BIK? Zależnie od oferty będzie to miesiąca do nawet kilkunastu miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj