Decoupage, czyli prosta technika zdobnicza znajduje coraz większe zainteresowanie w społeczeństwie. Nie tylko, jeżeli chodzi o sam zakup takich produktów, ale również ich wykonywanie. Ludzie odkrywają w sobie niesamowite talenty, dzięki czemu wykonują oni niesamowite ozdoby z kategorii rękodzieła. Jest ono niezwykle doceniane w obecnych czasach. Na samym początku należy jednak zdobyć garść potrzebnych informacji, ułatwiających przygodę z taką techniką zdobniczą.

Zdobienie przedmiotów w decoupage

Decoupage pozwala na przyklejenie różnych papierów do dedykowanych powierzchni: metalowych, drewnianych, plastikowych, szkło, itd. Można by powiedzieć, że przyklejać wszystkie rzeczy papierowe. Począwszy od zwykłych, białych kartek, po ozdobne serwetki, czy też specjalnie dedykowane papiery. W związku z tym, że decoupage jest dziedziną, która bardzo mocno rozwija się na przód, można otrzymać specjalne papiery ozdobne hurtownia, stanowiące nie lada dekorację.

Skoro już o papierach mowa, warto co nieco zdobyć o nich informacji. W szczególności, że jest ich tak dużo na rynku. Dzięki temu każda osoba będzie wiedziała, co też ma dla siebie najlepszego wybrać.

Rodzaje papierów do decoupage

W obecnej chwili hurtownie oferują takie rodzaje papierów, jak:

  • papier i serwetki ryżowe – półprzeźroczyste i bardzo delikatne w dotyku. Widoczne na nich włókna stanowią oryginalną ozdobę na oklejanych przedmiotach. Materiał, który dedykowany jest dla osób początkujących. Łatwo się je nakłada na przedmioty, bez obaw o wystąpienie jakichkolwiek zagnieceń. Papier ryżowy najczęściej występuje w formacie 33x24cm, 35x50cm, 48x33cm. Serwetki ryżowe można spotkać w formacie 50x50cm. Cena za taki papier jest różnorodna. Wszystko bowiem zależne jest od formatu, który będzie potrzebny, jak również ilości.
  • papier klasyczny – występuje w różnej gramaturze. Począwszy od 60g/m2 po grubsze o gramaturze 100g/m2. Przed nałożeniem go, trzeba zmiękczyć go w wodzie. Występuje on w różnych formatach. Cena za pojedynczy egzemplarz nie jest duża, ale na ogół potrzeba kilka arkuszy, aby wykończyć sporej wielkości przedmiot. Cechą charakterystyczną są wyraziste kolory, czy także zastosowane metody 3D.

Wykonywanie decoupage

Tego typu działania na pewno wymagają odpowiedniej cierpliwości, a co najważniejsze umiejętności. Nie są one łatwe, a poza tym wszystko należy wykonywać z należytą dokładnością. Nie jest łatwo, ale wiele osób odnajduje w tym swoją pasję, radość, której podporządkowują całe swoje życie. Skoro więc ktoś uważa, że chciałby, potrafiłby, to koniecznie powinien się przemóc. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż praca, którą będzie można powiązać ze swoją pasją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here