Podkład o wysokim standardzie to bezkonkurencyjny sposób na właściwą ochronę materaca. Zapewnia czystość i zwiększa komfort korzystania z każdego łóżka. Często ocala powierzchnię materaca przed kompletnym zrujnowaniem.

Sprawdź ofertę na stronie https://ochraniacz-na-materac.pl

Jak właściwie dbać o swoje łóżko?

Dobry materac to podstawa właściwego relaksu w nocy. Żeby utrzymał swój kształt i właściwości przez na lata, trzeba o niego odpowiednio się troszczyć. Mata to jeden z najlepszych sposobów, by to zrealizować. O czym dodatkowo warto pamiętać?

Wentylowanie, odkurzanie i czyszczenie

Zależnie od poziomu wilgotności powietrza i stopnia użytkowania materaca, gromadzi się w jego wnętrzu określona ilość wilgoci. Aby pozbyć się tej kwestii trzeba regularnie zdejmować z jego powierzchni pościel i matę i umożliwić mu odparowanie.

Odkurzanie materaca pomaga z kolei usuwać z jego powierzchni pył i niewielkie plamy. Brud, włosy ludzkie i sierść domowych pupili to jedynie nieliczne odmiany zabrudzeń, na które narażone są materace. Żeby usunąć rozległe zacieki warto matę i pokrowiec materaca wyprać zgodnie z instrukcją wytwórcy. Regularne wentylowanie i czyszczenie zapobiega mnożeniu się drobnoustrojów i sprawia, że podczas snu można oddychać oczyszczonym powietrzem.

Obracanie i przeciwdziałanie odkształceniom

Zbyt duże obciążenie niektórych części materaca i rzadkie używanie grozi powstaniem odkształceń. Niekorzystnie wpływa to na wygodę odpoczywania i intensyfikuje proces degradacji formy materaca. Aby się przed tym uchronić, należy nie tylko materac obracać, odwracać ale też pamiętać by nie zginać materaca podczas jego przenoszenia, nie siedzieć na krawędzi materaca, nie skakać i nie chodzić po materacu

Dlaczego używanie maty dla materaca jest tak kluczowe?

Dobry ochraniacz powinien znaleźć w każdego domu. Niezależnie, czy jest to podkład do łóżeczka 140×70, czy podkład na materac 90×200, spełnia on takie same funkcje: zabezpiecza, gwarantuje czystość i wygodę użytkownikowi.

Ochrona

Maty skutecznie chronią materace przed wniknięciem jakichkolwiek cieczy. Pomocne są nadzwyczaj w zajmowaniu się osobami/ludźmi niesamodzielnymi. Będą nieocenione w domach, w których mieszkańcy lubią jeść śniadania leżąc w pościeli. W sklepach dostać można ochraniacze w przeróżnych rozmiarach. Podkład do łóżeczka 120×60 będzie doskonały do ochronienia materaca dla noworodków. Podkład na materac 200×220 dobrze odizoluje największe łoża dwuosobowe.

Higiena

Dobry mata powinien pozwalać na subtelne cyrkulowanie powietrza i tym samym zapobiegać powstawaniu wilgoci i rozmnażaniu się drobnoustrojów. Ochraniacz bez problemu można zdjąć i wyczyścić. Pozwala to zachować schludność w łóżku i podnieść jakość wdychanego podczas spania powietrza. Nawet podkład na materac 180×200 bez problemu da się zmieścić w każdym typie pralki. Mycie lub suszenie należy wykonywać ściśle według wskazówek wytwórcy maty.

Wygoda

Każda dodatkowa powłoka umieszczona na materacu rzutuje na jego sprężystość. W zależności od mięsistości ochraniacza i gatunku tworzywa, z jakiego jest uszyty, można leżąc na nim odczuć odmienne wrażenia.

Rodzaje podkładów do materacy

podkłady dzielą się na te dla najmłodszych, dla dzieci w wieku szkolnym i dla dorosłych. Podkład na materac 70×160 sprawdzi się dla dzieci o wzroście poniżej {140 cm|1,4m). W przypadku gdy dziecko dużo rusza się podczas snu i dopomina się o więcej miejsca, dobrze jest zakupić dla niego łóżko i podkład na materac 80×160. Doskonałym wyborem dla młodzieży lub niskich dorosłych będzie podkład na materac 80×180.

Maty dla osób dorosłych to w zależności od szerokości łóżka: podkład na materac 80×200, podkład na materac 160×200, podkład na materac 200×200 i wiele innych.

Jaki matę wybrać?

Dobry ochraniacz na materac jest odporny na wodę i zarazem umożliwia stałą wentylację. Jego wymiary powinny być identyczne jak wielkość łóżka. Podkład na materac 140×200 będzie zjeżdżał z łóżka szerokiego na 80 cm. Z kolei podkład na materac 120×200 jest niemożliwy do naciągnięcia na materac o szerokości 140 cm. Zwykle im droższy mata, tym lepsze są jego tworzywa składowe i dokładniejszy sposób wykonania.

Właściwy podkład na materac to gwarancja higieny i wygodnego snu/wypoczynku w nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here