Zakopane to niekwestionowana zimowa stolica Polski. Przyciąga turystów spragnionych pięknych widoków ośnieżonych gór oraz aktywnego wypoczynku. Wśród miłośników sportów zimowych największą popularnością cieszy się oczywiście narciarstwo zjazdowe, ale w okolicy znajdziemy też sporo tras dla narciarzy biegowych. Sprawdź, czy warto wykupić tu noclegi – Zakopane czeka!

Apartamenty w Zakopanem dają Ci możliwość zaznania radosnych chwil zimowego szaleństwa! I nie mówimy tu o stokach narciarskich – które w sezonie 2020/2021 pozostają w większości zamknięte. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by zamiast tego oddać się sportowym aktywnościom na nartach biegowych. Wystarczy znaleźć odpowiednie noclegi w górach i cieszyć się trasami w malowniczych okolicznościach przyrody!

Apartamenty Zakopane i wspaniałe trasy biegowe

Jazda na nartach biegowych to coraz popularniejsza forma aktywnego zimowego wypoczynku. Nie wymaga dużej sprawności fizycznej czy nakładów finansowych na sprzęt (który w wielu miejscach – także w Zakopanem – można wypożyczyć). Jest więc interesującą alternatywą dla narciarstwa zjazdowego. Na wspaniałe trasy bez problemu trafisz z dowolnego miejsca, ponieważ apartamenty w górach są zwykle świetnie skomunikowane z okolicznymi atrakcjami.

W Zakopanem wytyczono trzy główne trasy biegowe:

  • Biały Potok – położona na zachód od Wielkiej Krokwi trasa ma około 5 km długości. Została podzielona na kilka wariantów o różnych długościach (od 1 km do 5 km). Jest pięknie zlokalizowana i bardzo zróżnicowana. Poleca się ją zwłaszcza bardziej zaawansowanym narciarzom.
  • Rowień Krupowa – trasa jest zlokalizowana w popularnym parku miejskim, znajdującym się w sercu Zakopanego (niemal równolegle biegną Krupówki). Jest dość płaska, a dzięki temu – łatwa. Rozpościera się stąd piękny widok na Giewont.
  • COS pod skocznią – zlokalizowane tu trasy mają od około 1,5 km do około 2,5 km i częściowo pokrywają się z trasą nartorolkową. Są sztucznie naśnieżane, dzięki czemu prawie zawsze w sezonie zimowym można tu liczyć na dobre warunki do jazdy. W odróżnieniu od innych tras, COS pod skocznią jest płatna.

Noclegi Zakopane – komfortowe apartamenty w górach

Gdzie znaleźć nocleg w Zakopanem, gdy podróżowanie jest utrudnione? Jaki obiekt wybrać, by cieszyć się ze spokojnego i bezpiecznego wypoczynku? Polecamy VIP apartamenty Zakopane Lipki Park z oferty firmy Sun & Snow. To miejsce o naprawdę wysokim standardzie. Apartamenty zapewniają wysoki stopień prywatności, swobodny dostęp do łazienki i kuchni oraz inne niezbędne udogodnienia. Spełniają również restrykcyjne normy bezpieczeństwa – są wietrzone i dezynfekowane po każdym pobycie, a personel zachowuje wymagany dystans. W wielu przypadkach możliwa jest też obsługa bezkontaktowa.

Lipki Park Zakopane są umieszczone w atrakcyjnej części miasta, dlatego bez trudu dotrzesz stąd w upatrzone miejsca. Pod nazwą tą kryje się nowo powstały kompleks apartamentów znajdujący się niedaleko centrum – blisko stąd zarówno do Krupówek, jak i do Wielkiej Krokwi. Jednocześnie z apartamentów rozpościera się niezapomniany widok na Tatry. Warto też podkreślić, że w razie braku możliwości przyjazdu w wybranym terminie firma gwarantuje bezpłatne anulowanie rezerwacji lub możliwość przesunięcia jej na inny termin.

Szukasz apartamentów w górach? Wybierz Lipki Zakopane!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here