Woda daje życie ludziom, zwierzętom i roślinom, czyli wszystkiemu, co żyje na ziemi. Bez wody nikt z nas nie przeżyłby nawet tygodnia. Człowiek musi pić dużo wody, bo organizm człowieka zbudowany jest głównie z wody, bo aż w ponad 70 procentach. Nie może człowiek żyć bez wody dłużej niż parę dni nie tak, jak na przykład wielbłąd, który bez wody przeżyje dwa tygodnie. Albo jeszcze lepszy przykład szczuroskoczka, który całe życie nie musi pić wody, gdyż wystarczającą dla siebie ilość wody pobiera z pożywieniem. W miejscach, gdzie ludzie nie mają stałego dostępu do źródła wody pitnej, bardzo przydatne są zbiorniki do wody pitnej.

Do czego potrzebna jest nam woda?

Jakie są właściwości wody? Woda nie posiada tłuszczu, białka, ani węglowodanów. A wiec nie posiada kalorii i każdy może pić ją do woli. Przy czym im więcej pijemy wody mineralnej, tym lepiej dla naszego organizmu. Osoby odchudzające się pijąc dużo wody przyspieszają proces odchudzania, gdyż tłuszcz rozpuszcza się w wodzie. Ponadto woda odżywia komórki ciała i skóra posiadająca dużo wody nie jest sucha, jest odżywiona i wygląda młodziej. Poza tym woda posiada w swoim składzie minerały, jak sód będący głównym kationem zewnątrzkomórkowym koniecznym do utrzymania potencjału czynnościowego błon komórkowych. Wapń stanowi podstawę tkanki łącznej i kości. A magnez bierze udział w wytwarzaniu energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek w organizmie człowieka.

Zbiornik wody pitnej

Ludzie nie zawsze mają dostęp do wody pitnej i tu bardzo przydatne są zbiorniki do magazynowania wody pitnej. Zbiornik do wody pitnej może posiadać różną wielkości, gdyż produkowane są zbiorniki do wody w małych, średnich i dużych rozmiarach. Te największe używane są do magazynowania wody, gdy występuje jej deficyt. Dziś wytwarza się wygodne, kolorowe i nowoczesne zbiorniki do przechowywania wody. Zbiorniki wody pitnej gromadzą zwłaszcza wodę w celach spożywczych, lecz także w celach komercyjnych i w celach rolniczych. Sprzedawane zbiorniki na wodę pitną są bezpieczne dla człowieka, bo posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny, a gdy takiego nie posiadają, to nie należy ich nabywać.

Właściwości wody

Wracając do samej wody, to warto wiedzieć, że woda jest najpospolitszą substancja występującą we wszechświecie. Mało tego, bo woda jest także szeroko rozpowszechniona w Układzie Słonecznym. Na ziemi woda występuje głównie w oceanach, w morzach, w lodowcach, w jeziorach, w potokach, w rzekach, w studniach.

Woda jest roztworem soli i gazów. Przy czym najwięcej soli mineralnej zwiera moda morska oraz wody mineralne, a najmniej woda opadowa pochodząca z atmosfery. Ta woda, która zawiera mało składników mineralnych określana jest wodą miękką. Natomiast wodą twardą nazywana jest ta woda, która zawiera znaczną ilość soli, wapnia i magnezu. Wody mineralne zawierają równie substancje pochodzenia organicznego, jak kwas humusowy i mocznik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj