Capri to niewielka wysepka w pobliżu Neapolu. Ze względu na sąsiedztwo z jednym z najsłynniejszych, włoskich miast cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów. Jednocześnie trzeba przyznać, że ma wiele do zaoferowania. Zapraszamy na zwięzłe, wirtualne zwiedzanie wyspy Capri we Włoszech.

Zwiedzanie wyspy Capri we Włoszech – co zobaczyć na lądzie?

Wyspa cieszy się zainteresowaniem zwiedzających nie bez przyczyny. Znajdziemy tutaj liczne zabytki – niektóre sięgające aż do czasów antycznych. Za główną atrakcję śmiało jednak można uznać walory przyrodnicze. Wyspa otoczona jest błękitnymi wodami Morza Śródziemnego. Do tego posiada niesamowite formacje skalne – zarówno na lądzie jak i wokół wyspy.

Najczęściej odwiedzane miejsca to:

  • Piazza Umberto I. Jest to charakterystyczny rynek typu włoskiego – otoczony z każdej strony zabytkowymi budowlami. Znajduje się na terenie miasteczka Capri.
  • Monte Solano. Góra Solano jest najwyższym punktem widokowym i oferuje naprawdę niesamowite widoki. Zobaczymy zielone zbocza wyspy pod nami, a jeszcze dalej roztoczy się przed nami obraz błękitnego morza. Wejście na Monte Solano wymaga sporo wysiłku. Na szczęście jednak trasę na szczyt możemy też pokonać kolejką wyciągiem krzesełkowym.
  • Schody Fenickie. Ze szczytu do miasteczka Anacapri prowadzi zabytkowa i naprawdę wyjątkowa droga. Schody Fenickie zostały najprawdopodobniej zbudowane przez starożytnych Greków a nie Fenicjan. Nie jest to jednak istotne. I tak zapierają dech w piersiach. Wędrując nimi będziemy mieli ponownie okazję do podziwiania widoków i zadumy nad historią ludzkiej cywilizacji.
  • Ogrody Augusta. Każdemu Polakowi odwiedzającemu Włochy dech zapiera różnorodność roślinności. Ogrody Augusta są pod tym względem jeszcze bardziej niesamowite. Znajdziemy tutaj wiele rzadkich drzew, kwiatów i krzewów.

Rejs u wybrzeży wyspy Capri

Zwiedzanie wyspy Capri we Włoszech ma swoje punkty obowiązkowe. Jeden z nich znajduje się de facto poza samą wyspą. Lazurowa Grota jest jedną z najbardziej unikalnych atrakcji Italii i regularnym kierunkiem rejsów turystycznych.

Jest to w dużym skrócie jaskinia morska – zagłębienie w skałach wypełnione do połowy wodą. Ze względu na unikalną budowę światło słoneczne odbija się w taki sposób, że wypełnia znaczną część groty błękitnym blaskiem (i stąd właśnie wziął się lazur w jej nazwie).

Do Lazurowej Groty najlepiej popłynąć wraz z jedną z licznych wycieczek. Ważne jest, że jaskinię zwiedzimy nie tylko z zewnątrz. Turystom została udostępniona także jedna z sal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj