W dobie ciągle rosnącej konkurencji aut używanych odpowiednia wycena pojazdu jest bardzo ważna z wielu względów. Dzięki temu można wiele zyskać, ale też stracić podczas kupna lub sprzedaży pojazdu. O wartości samochodów używanych decyduje szereg różnych czynników. Są to przede wszystkim marka, rocznik i model. Co powinna uwzględniać wycena aut używanych?

Samochody używane – w jaki sposób je wycenić?

W wycenie auta używanego należy uwzględnić niezbędne dane techniczne pojazdu oraz stopień jego eksploatacji. Dzięki temu właściciel samochodu pozna dwa rodzaje ceny – realną i rynkową. Pierwsza jest sumą, za jaką w praktyce należałoby sprzedać model pojazdu, a druga to wartość, którą dyktuje rynek.

Kto przeprowadza wycenę auta? W praktyce rola ta jest zarezerwowana dla właścicieli pojazdów. Co jednak zrobić, gdy nie wie on, na co zwrócić uwagę, a chce zrobić to dobrze, tak żeby nie był stratny? Najlepszą opcją wówczas będzie skorzystanie z pomocy fachowych firm zajmujących się wyceną pojazdów używanych. Warto wybrać takie miejsce, gdzie zostanie to przeprowadzone uczciwie. Doświadczeni pracownicy firmy Caban Recykling pomogą profesjonalnie wycenić auto używane, biorąc pod uwagę wszystkie istotne elementy.

Od czego zależy wartość wyceny pojazdu?

Wartość pojazdu zależna jest od wielu składowych. Wśród nich wymienić należy między innymi:

  • rocznik – im starszy rocznik produkcji samochodu, tym jego wartość będzie niższa,
  • przebieg – to jedna z najważniejszych zmiennych, która w głównej mierze będzie decydowała o wartości używanego pojazdu. Większy przebieg często powoduje zużycie ważnych elementów auta. Z tego powodu samochody, które przejechały wiele kilometrów, kosztują znacznie mniej, nawet jeśli są stosunkowo nowe.
  • Liczba właścicieli – jeśli wyceniany samochód miał jednego użytkownika, można uzyskać zdecydowanie większą wycenę. Wartość samochodu obniża wielu wcześniejszych właścicieli.

Powyższe czynniki w istotny sposób decydują o wartości samochodu używanego. Jednak nie tylko one mają wpływ na wycenę pojazdu. Ogromny wpływ mają również:

  • Ogólny stan auta – tutaj pod lupę jest brany stan techniczny nadwozia i wnętrze samochodu. Przeprowadzając wycenę auta używanego, warto orientować się co do wymienianych niedawno części pojazdu, oraz elementów, które wymagają konserwacji, a także które z nich zostały uszkodzone w przeszłości.
  • Dodatkowe elementy wyposażenia – mogą to być nowoczesne poduszki powietrzne, wielofunkcyjne radio, alarmy, blokady. Te wszystkie elementy będą wpływały na wycenę auta używanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here