Rubin to piękny kamień szlachetny, który wykorzystuje się do zdobienia różnych elementów biżuterii. Jego największą zaletę stanowi niepowtarzalny kolor – wyjątkowa czerwień pasuje przede wszystkim do odważnych i zdecydowanych osób. Wyroby jubilerskie z rubinem pięknie się prezentują i mają bogatą symbolikę. W poniższym artykule przedstawiamy znaczenie rubinu i jego najbardziej popularne właściwości.

Wyjątkowa barwa rubinu powoduje, że pięknie się on prezentuje niezależnie od rodzaju biżuterii, w jakiej się znajduje. Pasuje zarówno do żółtego, białego, jak i różowego złota, a nawet do platyny. Tak duży wybór wyrobów jubilerskich zdobionych tym kamieniem sprawia, że każdy może wybrać odpowiedni model dla siebie. Biżuteria z rubinem pasuje nie tylko na ważne wyjścia do eleganckich stylizacji, ale również na co dzień. Jeśli jednak chcesz ją nosić każdego dnia przy wykonywaniu zwykłych czynności, pamiętaj, aby nie miała kontaktu z żadnymi chemikaliami czy wysokimi temperaturami.

Jakie znaczenie i właściwości ma rubin?

Czerwony kolor rubinu sprawia, że jest to kamień miłości. Kojarzy się również z bogactwem oraz władzą, ponieważ jego barwa jest uznawana za królewską. Doradca klienta pracujący w sklepie jubilerskim Fugart mówi: Rubin oznacza również odwagę i waleczność. Uznaje się, że jest odpowiedni dla przywódców, żołnierzy i innych osób zdecydowanych walczyć w imię wyższych wartości. Z kolei miłość, którą symbolizuje ten kamień, jest pełna pasji oraz pożądania, a także namiętna. Nie ma ona nic wspólnego z niewinnością czy spokojem.

Rubinowi przypisuje się wiele właściwości, co wpływa na jego popularność. Przede wszystkim uważa się, że ten kamień chroni przed różnymi niebezpieczeństwami. Jednak ze względu na jego powiązanie z krwią oraz sercem zaleca się noszenie biżuterii z rubinem po lewej stronie ciała. Dzięki temu znajduje się ona bliżej serca i może wykazywać lepsze właściwości. Kamień nie tylko ochrania, ale także zwiększa odwagę i pomaga podejmować trudne decyzje przywódcze. Uznaje się również, że rubin wspomaga pomnażanie posiadanego bogactwa.

Wykorzystanie rubinu w biżuterii

Rubin jest bardzo cenionym kamieniem szlachetnym w jubilerstwie. Można wykorzystywać go do ozdoby różnego rodzaju biżuterii. Dużą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe z rubinami, ponieważ są one doskonałym symbolem gorącej miłości. Ich kolor, a także właściwości sprawiają, że świetnie sprawdzają się jako prezent dla ukochanej z okazji zaręczyn. Rubin może stanowić także ozdobę naszyjników, bransoletek, a nawet zegarków. Pięknie się prezentuje, jest wytrzymały i odporny na różne uszkodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here