Pompy do AdBlue to nowoczesne i precyzyjne urządzenia, które służą do przepompowywania AdBlue ze zbiornika do zbiornika.

Czym jest AdBlue?

To 32,5% roztwór mocznika i wody demineralizowanej. Za pomocą pompy pod ciśnieniem ciecz podawana jest do katalizatora i bierze udział w oczyszczaniu spalin ze szkodliwych tlenków azotu.

Rodzaje pomp do AdBlue

Pompy możemy podzielić na dwa rodzaje:

  • Ręczne: charakteryzuje się dużą wydajnością 21l/min, posiada solidną konstrukcję. Jest łatwa w użytkowaniu, dobrze sprawdza się w użytku własnym.
  • Membranowe elektryczne: zasilane napięciem 230V, 12V lub 24V. Samozasysający pompy o bardzo dużej wydajności nawet do 35l/min. Przeznaczone do ciągłej pracy. Doskonale sprawdzają się w zastosowaniu przemysłowym oraz w wykorzystywaniu na użytek własny.

Podczas wyboru pompy powinno się dokładnie zastanowić, który rodzaj pompy jest odpowiedni i spełnia kryteria oczekiwań.

Propozycje elektrycznej pompy do AdBlue

  1. Membranowa pompa firmy PIUSI: MP130 zasilana 230V, cechuje ją bardzo duża wydajność 50l/min. Nadaje się do pompowania cieczy o niskiej temperaturze zamrażania nie tylko adblue.
  2. FMT Pompa do adblue: zasilana napięciem 230V, samozasysająca, wydajność 35l/min
  3. FMT Pompa do adblue: membranowa, samozasysająca, wydajność 30l/min, przyłącze o średnicy GZ 1″. W zestawie zawiera przewód zasilający zakończony klamrami służącymi do podłączenia do akumulatora. Zasilana napięciem o mocy 12V.

Propozycje ręcznych pomp do AdBlue

Marka PIUSI: Indeks: F0033205B, rotacyjna pompka do AdBlue oraz wody, jej wydajność to 15l/min.

Systemy przepompowywania paliwa, olejów i innych cieczy

Niemniej jednak warto podkreślić, że pompa do AdBlue sama w sobie nie stanowi całego systemu służącego do przepompowywania tejże cieczy. Aby móc skutecznie i bezpiecznie przepompować AdBlue ze zbiornika do zbiornika, powinniśmy dysponować całym systemem tankowania. Na taki system składają się oprócz pompy przede wszystkim przepływomierze, a także pistolety. Przepływomierz ma za zadanie dokładnie zmierzyć ilość przepompowanej cieczy, natomiast pistolet służy głównie do połączenia ze zbiornikiem, do którego chcemy ciecz przepompować.

Warto podkreślić, że układy przepompowywania różnego rodzaju olejów, paliw, AdBlue, czy też innych cieczy znajdują zastosowanie przede wszystkim z w dużych przedsiębiorstwach, w firmach, a także gospodarstwa rolnych. Dzięki temu podmioty te mogą nabyć paliwa, oleje, czy też AdBlue w ilościach hurtowych, co oznacza, że znacznie taniej, a następne bezpiecznie i skutecznie nimi gospodarować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj