Prawidłowo zaprojektowane i zmontowane regały magazynowe są podstawą bezpieczeństwa w przestrzeni magazynowej. Z tego względu prace montażowe powinny być przeprowadzone przez specjalistów, którzy mają niezbędne kwalifikacje i doświadczenie. Koszt montażu regałów magazynowych może się jednak znacząco różnić. Jakie czynniki decydują o nim w największym stopniu?

Rozmiar i rodzaj systemu regałowego 

Głównymi czynnikami, które wpływają na cenę montażu regałów magazynowych, są rozmiar systemu regałowego oraz stopień jego zaawansowania. Oczywiste jest, że im system regałów większy i bardziej skomplikowany, tym jego montaż trudniejszy oraz bardziej czasochłonny, co ma przełożenie na koszt usługi: na przykład regały paletowe montowane jako regały rzędowe, które są najczęściej spotykanym systemem składowania palet, są mniej skomplikowane niż regały paletowe przesuwne, więc ich montaż jest tańszy. Jeśli montaż regałów magazynowych wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi, które zazwyczaj nie są potrzebne, a których klient nie jest w stanie nieodpłatnie zapewnić, cena montażu dodatkowo rośnie.

Warunki montażu 

Na koszt montażu regałów magazynowych mają wpływ także warunki montażu. Cena usługi może być wyższa w przypadku:

  • nieudostępnienia firmie montażowej możliwości skorzystania ze sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia montażu, takiego jak wózek widłowy albo samojezdna platforma nożycowa;
  • wysokiej lub niskiej temperatury panującej w miejscu montażu – na przykład zlecenie na montaż regałów magazynowych w chłodni będzie prawdopodobnie dodatkowo płatne;
  • braku odpowiedniego oświetlenia;
  • braku miejsca na składowanie elementów regałowych i swobody ruchów podczas prac;
  • krzywej podłogi w magazynie, która utrudnia właściwe zamocowanie elementów systemu regałowego do podłoża.

Firma montażowa powinna uwzględnić w cenie usługi usunięcie wszelkich odpadów powstałych w trakcie prac. Dodatkowo płatne będą jednak zapewne prace związane z czyszczeniem podłoża, takie jak mycie i odkurzanie.

Podsumowując – na cenę montażu regałów magazynowych wpływa wiele czynników, a poszczególne firmy biorą pod uwagę różne z nich. Jeśli szukasz najodpowiedniejszych dla Ciebie specjalistów od montażu regałów magazynowych, najlepiej poproś o wycenę kilka firm – zaproponowana cena usługi może się bowiem znacząco różnić. Jedną z tych, do których warto się zgłosić, jest przedsiębiorstwo Orson z Warszawy, które działa na terenie całego kraju. Jego pracownicy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem zdobytym w najlepszych firmach monterskich w Polsce. Przedsiębiorstwo Orson współpracuje z czołowym polskim producentem wyposażenia magazynowego, firmą Promag, dzięki czemu może zaoferować klientom produkty wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here