Siłownia to miejsce, w którym spotykają się zarówno amatorzy treningów, jak i profesjonaliści przygotowujący się do zawodów. Każdy ma w tym swój cel. Niektórzy chcą zgubić zbędne kilogramy, inni utrzymać formę i nienaganną sylwetkę. Bez względu na plan i intensywność ćwiczeń, do treningu na siłowni trzeba się przygotować. Warto w tym celu zakupić niezbędne akcesoria, takie jak rękawice. Jakie rękawice na siłownię wybrać, aby odpowiednio chronić dłonie?

Dlaczego warto kupić rękawice na siłownię?

Rękawice na siłownię to przydatne akcesoria, które w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy jakości, bezpieczeństwa oraz komfortu treningu. Rękawice zapewniają ochronę wrażliwej skórze dłoni, co przekłada się na brak otarć, odcisków czy siniaków mogących pojawić się w czasie wykonywania ćwiczeń. Akcesoria te odpowiadają też za poprawę chwytu i stabilizację stawu promieniowo-nadgarstkowego, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie efektywności treningu, a także eliminację ryzyka wystąpienia urazów nadgarstka. Ze względu na niewielkie rozmiary i stosunkowo niską cenę to akcesoria, które powinna mieć ze sobą każda osoba wybierająca się na trening na siłowni.

Na co zwracać uwagę wybierając rękawice na siłownię?

Wybierając rękawice na siłownię, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy dobrać odpowiedni rozmiar tych akcesoriów.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w sklepie bokserskim Leone Polska, który jest oficjalnym przedstawicielem znanej włoskiej marki Leone1947: W przeciwieństwie do tradycyjnych rękawic bokserskich modele na siłownię występują w standardowych rozmiarach od XS do XL. Dzięki temu ich dobór jest zdecydowanie prostszy. Kobiety oraz mężczyźni o mniejszych dłoniach powinni zdecydować się na rozmiar XS, S lub M. Na dłonie dorosłych mężczyzn doskonale pasować będą rękawice w rozmiarze L lub XL.

Kolejnym istotnym czynnikiem decydującym o wyborze rękawic tego typu jest materiał, z którego są wykonane. Należy wybierać modele produkowane z antypoślizgowych materiałów gwarantujących dobrą przyczepność do urządzeń treningowych. Dłonie w rękawicach nie powinny zbytnio się pocić, dlatego warto zwrócić uwagę, czy materiał ten odpowiednio odprowadza wilgoć. Dodatkowym elementem poprawiającym komfort treningu jest żelowa wyściółka, dzięki której dłonie nie odczuwają tak mocno pracy z hantlami, sztangami i innymi przyrządami, które spotkać można na siłowni.

Uniwersalne akcesoria do treningów różnego typu

Rękawice na siłownię to uniwersalne akcesoria treningowe, które znakomicie sprawdzą się zarówno podczas ćwiczeń siłowych na maszynach, jak i z ciężarem własnego ciała (pompki, podnoszenie na drążku). Zakup tego typu sprzętu to także znakomite rozwiązanie dla osób wykonujących ćwiczenia ogólnorozwojowe, wytrzymałościowe czy trenujących wspinaczkę. Niezależnie od indywidualnego planu treningowego i rodzaju wykonywanych ćwiczeń rękawice to bardzo przydatny element wyposażenia każdej osoby regularnie odwiedzającej siłownię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj